PDFDrukujEmail

Złącza - Nowości

Neutrik | opticalCON ADVANCED

Podczas ostatnich targów Prolight+Sound we Frankfurcie (2012) firma Neutrik zaprezentowała nową serię złączy optycznych - opticalCON ADVANCED. Neutrik, specjalizujący się w produkcji złączy dla przemysłu rozrywkowego, stworzył serię produktów opticalCON już w 2005 roku. Prosta i solidna konstrukcja, charakteryzująca się znaczną wytrzymałością i małymi wymaganiami konserwacyjnymi, zaskarbiła sobie wielu zwolenników w branży pro audio i broadcastowej. Upowszechnienie się światłowodowego systemu połączeń opticalCON i stale rosnąca grupa użytkowników, sprawiły, że wymagania wobec produktu także zaczęły być coraz większe. W odpowiedzi na płynące z rynku zapotrzebowanie specjaliści z firmy Neutrik rozpoczęli prace nad optymalizacją istniejącego systemu i rozszerzeniem gamy akcesoriów.

 

Złącza opticalCON ADVANCED

Firma udoskonaliła system opticalCON czyniąc go jeszcze bardziej wytrzymałym poprzez zastosowanie zamykanych i wodoszczelnych metalowych osłon, szczególnie przydatnych w zastosowaniach zewnętrznych, jak też osłon gumowych. Ergonomiczne odciążenie kabla poprawiło jego ochronę i odporność na wodę podczas długotrwałego użytkowania, natomiast opcja kolorowego kodu umożliwiła tworzenie oznaczeń użytkownika.

Akcesoria opticalCON ADVANCED

Zaawansowane rozwiązanie użytkowania bębna Bęben kablowy jest wyposażony w zoptymalizowane rozwiązanie użytkowania i operowania osłoną wykonaną w wersji żeńskiej.

Zaawansowana ochrona kabla

Dzięki pancerzowi wykonanemu z stali nierdzewnej kable opticalCON w wersji ARMORED są nieprawdopodobnie wytrzymałe i odporne nawet przy ogromnym obciążeniu. Pomimo opancerzenia kable zachowują wysoką elastyczność i wygodę obsługi.

Zaawansowany kołnierz zabezpieczający

Kołnierz zabezpieczający, dostępny w wersji pojedynczej lub z rozdzielnikiem, umożliwia instalację przy obciążeniu > 100 kg. Rozwiązanie techniczne wspomagające wyciąganie kabla zapewnia optymalną ochronę złączy w trudnych warunkach.

 
Copyright © 2023 Kable i złącza. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.